przyrodnik

XXXVI KONKURS PRZYRODNICZY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

17 marca 2018r. w Świebodzinie odbył się odbył się I etap XXXVI Konkursu Przyrodniczego. Konkurs został zorganizowany przez Klub Przyrodników dla uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz dla uczniów II i III klasy gimnazjów z terenu woj. lubuskiego. Konkurs jest objęty patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim i składa się z dwóch etapów. Do I etapu ( etapu wojewódzkiego) przystąpiła drużyna, którą tworzyli: Tymon Sójka z klasy VIA, Wiktor Sienkiewicz z klasy VIIC , Karolina Rentel z klasy IIC gimnazjum, Aleksandra Walenciak z klasy IIIE gimnazjum oraz Dominik Witek- uczeń klasy IIIE gimnazjum. Temat wiodący konkursu brzmi: „ Płazy i gady Polski”.

I etap konkursu składał się z 2 części: pisemnej i ustnej, do której zakwalifikowali się uczniowie, którzy najlepiej napisali test. Pytania dotyczyły wiedzy ogólnej z zakresu przyrody, ekologii, biogeografii, rozpoznawania i biologii krajowych gatunków grzybów, roślin i zwierząt. W tym etapie uczestniczyło 59 osób z 13 szkół. Do części ustnej dostało się 10 uczniów. Wśród nich był Dominik Witek, który został zwycięzcą etapu wojewódzkiego. Nasza drużyna zajęła w łącznej punktacji V miejsce na 10 szkół. Dominik będzie reprezentował naszą szkołę w II etapie ponadwojewódzkim, który odbędzie się 12 maja 2018r. Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

                                                                                                                            opracowała

                                                                                                                                                             Małgorzata Jasiulewicz