nastolatek

        

Bycie rodzicem nastolatka to trudne zadanie. Nie raz rodzice zaczynają wątpić w siebie  i w swoje metody wychowawcze, bo oto kiedy zaczyna się etap nauki w nowej szkole, zaczynają mieć coraz większe problemy ze swoimi dziećmi. Wchodząc w okres dojrzewania, ich pociechy zmieniają swoje zachowanie. Pełni miłości martwią się, bo nie rozumieją, co się z ich dzieckiem dzieje. Dla nastolatków też jest to problem, gdyż nagle wszystko zaczyna się zmieniać i po okresie beztroskiego dzieciństwa zaczyna się od nich wymagać pokonywania przeszkód i samodzielnego rozwiązywania problemów.  Jednak znajomość prawidłowości rozwojowych może pomóc  rodzicom w nabraniu większego dystansu do konkretnych  zachowań dzieci, a cierpliwość oraz wytrwałe i konsekwentne  stawianie granic może pomóc wspólnie przetrwać ten czas.

 JAK PRZETRWAĆ Z "13"- NASTOLATKIEM

JAK PRZETRWAĆ Z "14"- NASTOLATKIEM

JAK PRZETRWAĆ Z "15"- NASTOLATKIEM?

JAK PRZETRWAĆ Z "16"- NASTOLATKIEM