bezpieczny

N aszym pierwszoklasistom wizytę złożyli krośnieńscy policjanci asp. szt. M. Matuszewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. D. Kocur oraz policjanci z jego wydziału.

Wszystko za sprawą troski o bezpieczeństwo dzieci w trakcie drogi do szkoły oraz ich powrotu do domu.

Podczas zajęć mundurowi przypomnieli o zasadach przechodzenia przez jezdnię, konieczności zatrzymania się na czerwonym świetle, a także zwrócili uwagę na zagrożenia wynikające z korzystania z telefonów podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Ważnym elementem o którym mówili policjanci jest noszenie odblasków, które sprawiają, że osoba jest bardziej widoczna na drodze. Po spotkaniach w klasach odbyły się zajęcia praktyczne na przejściu dla pieszych, gdzie uczniowie uczyli się prawidłowych zachowań, a także poznali poszczególne sygnały dawane przez policjanta kierującego ruchem na jezdni.

bezp1  bezp2

bezp3