POLICJA2020

N aszym pierwszoklasistom wizytę złożyli policjanci prewencji i ruchu drogowego krośnieńskiej komendy.

Wszystko za sprawą troski o bezpieczeństwo dzieci w trakcie drogi do szkoły oraz ich powrotu do domu. Podczas zajęć mundurowi zwracali uwagę na zagrożenia jakie mogą ich spotkać na drodze, przypominali o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, a także wytłumaczyli po co są pasy na jezdni Ważnym elementem o którym mówili policjanci jest noszenie odblasków, które sprawiają, że osoba jest bardziej widoczna na drodze. Po spotkaniach w klasach odbyły się zajęcia praktyczne na przejściu dla pieszych, wspólnie z maskotką Lupo uczniowie uczyli się prawidłowych zachowań, a także poznali poszczególne sygnały dawane przez policjanta kierującego ruchem. Przypomnieli także przepisy obowiązujące podczas jazdy na deskorolce bądź hulajnodze.