zdrowa żywność 2

Nasze przyzwyczajenia z dzieciństwa i młodości realizowane są także w życiu dorosłym. Nawyk prawidłowego odżywiania się, zgodnie z racjonalnymi zasadami, kształtowany jest już od pierwszych lat naszego życia. Śniadanie jest zwykle posiłkiem bardzo skromnym, a drugie śniadanie jest często przez nas niedoceniane.

Tymczasem powinny stanowić około 40% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Śniadania pozwalają nam dobrze i w pełni zdrowia rozpocząć dzień! W październiku, w klasach VA i VB, lekcje wychowania do życia w rodzinie zostały poświęcone zdrowemu odżywianiu się. Celem zajęć było wpojenie moim uczniom prawidłowych zachowań żywieniowych, które mogą pozostać na całe życie. Przygotowaniem do części praktycznej zajęć było wspólne oglądanie filmu, w którym znany kucharz Pascal Brodnicki, w ciekawy sposób przedstawił zasady racjonalnego odżywiania oraz zaprezentował sposób przygotowania 5 zdrowych posiłków w ciągu dnia. Na kolejne zajęcia uczniowie przynieśli wybrane samodzielnie produkty, z których sporządzili kolorowe, zdrowe i smaczne kanapki. Ucieszył mnie fakt, że zdecydowana większość moich wychowanków poważnie potraktowała to zadanie, wybrali zdrowe produkty, a wykonane przez nich drugie śniadanie wyglądało imponująco! Kanapki były urozmaicone – oprócz popularnych warzyw były udekorowane także kiełkami. Wspólne spożywanie śniadanie upłynęło w miłej atmosferze.

przygotowała

Małgorzata Jasiulewicz